Борко Ристовски две години во Барселона

Борко Ростовски, голманот на Рајн Некар Ловен и македонската ракометна репрезентација, од наредната сезона ќе биде член на Барселона.

Image (2)

Информацијата, дека Ристовски ќе му се приклучи на актуелниот европски првак, во кој веќе игра Кире Лазаров, ја објави радио Каталонија. Според истиот извор, Ристовски со Барселона потпишал двегодишен договор.

Македонскиот репрезентативец, во тимот доаѓа како замена за ветеранот Даниел Шариќ, чии договор истекува по завршувањето на сезоната. Шариќ одбил да остане во Барселона, посочувајќи дека ќе се пресели во Катар.

макфакс