Вардарки го потврдија настапот Ф4 турнирот

Ракометарките на Вардар одново изборија пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионките, каде во изминатите две сезони го освојуваа третото место.

Image (2)

Вардарки рутински го одработија реваншот со Ларвик, иако загубија 28:26, тие пласманот го обезбедија на првиот меч во Скопје кога о декласираа противникот 34:20.

На натпреварот во Норвешка, Вардар го предводеа Радичевиќ со седум и Пенезиќ со пет гола.

макфакс