„Викиликс“: Подгответе се за борба, стигнуваат документи за Турција

1_5600172aab0c9-860x680
Анкара, 18 јули, 2016 – 11:06 (META) 

„Викиликс“ денеска соопшти дека планира да објави документи за структурите на политичка моќ во Турција, по пропаднатиот обид за државен удар во земјата.

„Подгответе се за борба откако ќе објавиме повеќе од 100.000 документи за структурите на политичка моќ во Турција“, стои на твитер-профилот на „Викиликс“.