Данил Шишкарев го „сервираше“ најубавиот гол на колото во ЛШ

Десното крило на Вардар, Данил Шишкарев го „сервираше“ пред европската ракометна јавност најубавиот гол во 2. коло од Лигата на шампионите.

1-img_0476-615x400

Шишкарев постигна навистина прекрасен гол oд свртување кој се најде на врвот на листата најдобри според изборот на ЕХФ… Вреди да се погледне на следниот ЛИНК.

ekipa.mk