Дневен хороскоп (07.07.2016)

zodiac-signs02

Овен (21.03 – 20.04)

Викендот ќе ја менувате тактиката. Победник ќе биде оној што ќе успее да искомбинира различни активности за краток период. Ве очекуваат проблеми со здравјето

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе се чувствувате тажно и осамено. Ќе имате желба повеќе време да поминувате со пријателите. Можеби треба да седнете и да размислите во која насока го водите вашиот живот

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе имате многу работа овој викенд. Помалку вртете се околу огледалото. Одмарајте колку што можете за да соберете енергија за следната недела.

Рак (22.06 – 22.07)

Викендов постојано ќе се обидувате да ги потиснувате чувството на тага и осаменост но нема да ви успее. Можни се виртуелни неуспеси. Ситуацијата не е онаква каква што изгледа во вашите очи.

Лав (23.07 – 22.08)

Ѕвездите ви советуваат овој викенд помалку да зборувате, особено за вашите идни планови. Проблемот е во тоа што секој ваш збор погрешно ќе биде сфатен. И тоа ќе доведе до голем број разочарувања. Исполнете ги дадените ветувања.

Девица (23.08 – 22.09)

Оставете ги секојдневните проблеми настрана така подобро ќе го поминете овој викенд. Сретнете се со пријателите и позборувајте малку за вашиот љубовен живот.

Вага (23.09 – 22.10)

Овој викенд може да не биде погоден за вас и ве очекува мало разочарување. Но за среќа финсиите ќе ви бидат одлични. Променете ја тактиката на дејствување.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ако сакате овој викенд да го намалите незадоволството тогаш јавете им се на вашите пријатели. Посетете некој културен настан или спортски натпревар. Имате шанса да добиете корисна информација

Стрелец (22.11 – 21.12)

Обидете се да останете во сенка за време на несакни преговори. Пожелно е помалку да зборувате. Не ризикувајте никако овој викенд. Добро чувајте ги љубовните тајни.

Јарец (22.12 – 20.01)

Викендов внимавајте пред кого зборувате и што затоа што вашите тајни ќе бидат откриено. Тоа може многу да ве повреди. Партнерот лошо се однесува покажете каде му е местото

Водолија (21.01 – 19.02)

Викендов успехот ќе зависи само од вашите вештини. Не ги испуштајте и најситните детали при планирањето. Повеќе молчете и оставете другите да зборуваат. Некој сам ќе падне во својата замка­ вие само гледајте.

Риби (20.02 – 20.03)

Викедов ќе бидете затрупани со обврски. Можно е да ве зафати негативно расположение и депресија. Ќе се обидувате да стоите на свои нозе и ќе побарате помош од пријатели.