Дневен хороскоп (15.08.2016)

zodiac-signs02

Овен (21.03 – 20.04)

Обврски и задолженија ќа има многу, па ќе бидете соочени со заостанување и недовршена работа. Важно е да не ги губите нервита и да водите сметка за тоа да не си допуштате многу со приговорите упатени кон вашите надредени.Бик (21.04 – 21.05)

Ќе имате чувство дека ништо не ви оди од така, но немојте да се предавате. Некои луѓе ќе бидат критички настроени на вашето однесување, а тоа вас ќе ве навреди, но сфатете го тоа како добронамерен совет.Близнаци (22.05 – 22.06)

Внимавајте на здравјето. Прекумерните физички и интелектуални напори, влијаат на падот на вашата енергија и ве изложуваат на стрес. Вечер посветете се на самите себе, а ќе биде уште подобро доколку порано отидете на спиење.

Рак (22.06 – 22.07)

Денес ќе се чувствувате посебно весело, а и вашата енергија ќе биде на ниво. Затоа, искористете ја на најкорисен начин, посетете пријател, или пак поминете го денот со партнерот, кој и онака планира да го помине денот со вас.

Лав (23.07 – 22.08)

Денес бидете подготвени за неколку нови познанства. Исто така, одговорете на поканата која ја добивте од личноста која ви се допаѓа, време е за нешто ново. Внимавајте на здравјето, можно е да се чувствувате уморно поради пролетните алергии.

Девица (23.08 – 22.09)

Денешниот ден искористете го за тотален одмор на вашето тело. Потребна ви е релаксација и на мозокот, поради тоа денеска не донесувајте никаква одлука. Ви претстои долг разговор со личност од минатото, а сте изгубиле контакт.Вага (23.09 – 22.10)

Поради добрите резултати за вашиот труд од минатата недела, време е да се почестите. Подгответе си вкусна храна и уживајте заедно со својот партнер. Внимавајте на финансиите, стрпете се од некои трошоци.Шкорпија (23.10 – 21.11)

Доста беше излежување во својот дом, време е за забава. Денот поминете го надвор од дома, дружејќи се со своите пријатели. Посетете некој ресторан со вкусна храна, или некое новоотрорено кафуле. Здравјето е добро.Стрелец (22.11 – 21.12)

Уживајте потполно во денешниот ден. Наместо да размислувате на иднината, размислувајте само на сегашноста и на убавите работи денес. Можни се промени во вашиот љубовен живот, мислете позитивно и ќе се случи најдоброто.

Јарец (22.12 – 20.01)

Наместо денот да го искористите додадувајќи се дома, искористете го за некоја трансформација. Нека биде ваша одлука дали ќе направите нешто ново со вашиот дом, или ќе направите нешто со вашиот изглед.Водолија (21.01 – 19.02)

Доколку имате храброст, промените во вашиот живот ќе влијаат позитивно и ќе бидат успешни. Денес не бидете попустливи и вашата гордост нека биде на прво место. Дури и кога се работи и за пријателите и за партнерот.Риби (20.02 – 20.03)

Во овој празничен ден ќе треба да донесете сериозна одлука за вашиот живот. Не бидете своеглави, консултирајте се со вашето најблиско семејство и со вашиот партнер. Одлуката која ќе ја донесете ќе ви донесе големи промени во животот.