Дневен хороскоп – 16.06.2016

Twelve Horoscope Zodiac Star signs

Овен (21.03 – 20.04)

Денот е одличен за работа, за патувања како и за запознавање на нови луѓе. Во втората половина на денот ве очекува расправија. Добро одберете зборови може да повредите некого

Бик (21.04 – 21.05)

Денот е одличен за креативна работа но и за физички труд. Одвојте време за себе и размислете за вашата иднина и што навистина сакате. Ве очекува емоционален подем.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес не започнувајте никаква работа. Ќе имате негативна енергија и ништо нема да ви оди од рака. Но не очајувајте наскоро се ќе биде во најдобар ред. Одвојте време за релаксација и спорт.

Рак (22.06 – 22.07)

Денес ќе чувствувате дека немате енергија и едноставно нема да сакате ништо да правите. Чувствувате мало разочарување од саканата личност. Не го повишувајте тонот.

Лав (23.07 – 22.08)

Денес може да почувствувате слаба депресија. Но дозволете му на партнерот да ве расположи. На крајот на денот организирајте интересен состанок

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе имате можност да ја подобрите својата финансиска поддршка. Внимателно одбирајте ги зборовите и дејствијата кои ќе ги преземете. Контролирајте ги емоциите.

Вага (23.09 – 22.10)

Денот е наменет за размислување и духовно надоградување. Во никој случај не се препуштајте на мрачни мисли бидејќи тоа ќе ве спречи да се движите напред во животот.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не се преоптоварувајте со работа, оставете нешто и за друг ден. Посветете си внимание на себе. Ќе се чувствувате подобро ако си купите нова облека.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе бидете романтично расположени. На работното место ве очекуваат мали компликации и непријатни ситуации. Не правете планови без да го вклучите партнерот во нив

Јарец (22.12 – 20.01)

Денот ветува различни можности. Не започнувајте конфликти со блиските и не дозволувајте негативна енергија да завладее во вашиот дом

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе бидете вистински романтичар…Ќе бидете весели и ќе се чувствувате задоволни од животот. Бидете трпеливи се што сакате ќе остварите но треба време.

Риби (20.02 – 20.03)

Пријатен ден во кој ќе имате желба да ја планирате иднината. Оптимизмот денес ќе зрачи од вас. Не останувајте вечерта дома, ширете ја позитивната енергија.

 

СТОП! ИМАМЕ УШТЕ ИНТЕРЕСНИ СОДРЖИНИ ЗА ВАС: