Дневен хороскоп (22.07.2016)

zodiac-signs02

Овен (21.03 – 20.04)

Потребно е да направите добар избор, но постојат ситуации кои ја отежнуваат работната процена. Имате големи очекувања, но вашиот партнер често ги прикрива своите намери. Задоволство е кога правите нешто во име на заедничката радост и среќа

Бик (21.04 – 21.05)

Пораката која ја добивате може да ја сфатите на различни начини и затоа обидете се да ја согледате онаа позитивна страна. Потребе ви е дополнителен ентузијазам и поддршка од различни соработници. Морате однапред да ги познавате љубовните правила пред да играте нечија игра на заведување.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Не треба премногу да се оптоварувате со нечија приказна или да се грижите за своите работни интереси. Доброто претчуство кое го имате навестува возбудлива забава или нова емотивна средба. Опуштете се во друштво на партнерот.

Рак (22.06 – 22.07)

Невино верувате во нечија приказна и не ги проверувате новите информации кои влијаат на завршните резултати во деловната соработка. Тешко ви е да се соочите со евоите емотивни слабости и потребна ви е објективност во мислењето. Доколку сте слободни, внимателно анализирајте ја личноста која ви се допаѓа.

Лав (23.07 – 22.08)

Делувате сомнително и немате доволно доверба во одредени соработници. Нема потреба гласно да зборувате за своите деловни планови. Бидете внимателни. Избегнувајте ситуаци за кои немате доволно трпение и немојте да губите разум во средбата со атрактивна личност.

Девица (23.08 – 22.09)

Повеќето случуања ги толкувате на својствен начин и упорно ги игнорирате ситуациите кои не се вклопуваат во вашата деловна проценка. Нема причина да одбивате предупредувањата кои ви ги упатуваат блиските сонародници, доколку партнерот нема доволно разбирање за вашите пореби, прашање е кому треба да се обратите за емотивна поддршка.

Вага (23.09 – 22.10)

Со неколку добри потези можете да сторите многу повеќе од вашите соработници. Некој дополнително ве интригира или го привлекува вашето емотивно внимание повеќе отколку што сте подготвени да го признаете тоа.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Делувате многу снаодливо во различни ситуации. Имате добро предчувство , а на подвиг се одлични резултати кои предвидуваат позитивна улога пред соработниците. Доколку посакувате емотивен налет, сторете се што е потребно за да привлечете нечие внимание.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Нема потреба да се споредувате со својата околина или да влегувате во сериозна расправија. Важо е да ги исочитувате основните морални начела, наместо да се докажувате пед соработниците. Претерувате со своите барања пред саканата личност, треба да знаете да уживате во малите работи.

Јарец (22.12 – 20.01)

Доколку сакате да ја оправдате својата улога или професионални вредности, подгответе проверена тактика. Немојте да дозволите да ве поколебаат нејзините зборови и почетни компликации. Вашите желби можат да се остварат под услов да делувате доволно инспиративно, заводливо и сугестивно на саканата личност.

Водолија (21.01 – 19.02)

Нема причина да ја обвините околината за професионалните пропусти. Премногу изговорени зборови не носат решение. Партнерот, за разлика од вас, полесно ги решава личните или заедничките проблеми.

Риби (20.02 – 20.03)

Нема причина да ја обвините околината за професионалните пропусти. Премногу изговорени зборови не носат решение. Партнерот, за разлика од вас, полесно ги решава личните или заедничките проблеми.

СТОП! ИМАМЕ УШТЕ ИНТЕРЕСНИ СОДРЖИНИ ЗА ВАС: