Дневен хороскоп (26.09.2016)

zodiac-signs02

Овен (21.03 – 20.04)

Доколку се занимавате со приватен бизнис мора да бидете спремни на поголем финансиски предизвик, кој ќе ви се исплати во скоро време. Оние кои се во врска нема да бидат осамени и ќе бидат поотворени кон партнерот. Внимавајте во сообраќајот.

Бик (21.04 – 21.05)

Имате бура од мисли и не сакате нешто да изоставите доколку сметате дека тоа е баш важно. Доволно сте во игра во љубовта, па бидете како и секогаш во топ форма која отсекогаш сте ја имале. Можни се проблеми со грлото

Близнаци (22.05 – 22.06)

Некој ви нуди проширување на соработката за што вреди да размислите, ќе ви биде од корист Заљубени сте во некој Бик и не мора да се срамите од тоа што моментално го чувствувате. Аспектите ви се наклонети.

Рак (22.06 – 22.07)

Имате одлично решение за работните проблеми, но и ривали кои не го сакаат вашиот личен успех. Вашата сензитивна природа е нешто што ве влече во поголема победа над себе и имате мотив да заземете посилен став во врска со некоја личност од порано.

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку имате приватен бизнис не заборавајте на време да донесете вистинска одлука. Вашата смисла за бизнис е ваше право да се поставите како лидер на активностите. Немате намера да му попуштите на партнерот. Мора да бидете спремни на посилна одлука во следниот период.

Девица (23.08 – 22.09)

Имавте намера до сега да завршите многу, но само половина од тоа постигнавте. Моментално сте полни со енергија. Кога е во прашање љубовта, треба поотворено да се поставите во следниот период и да се обидете да си направите подобар амбиент за себе овој пат

Вага (23.09 – 22.10)

Не стојте на страна кога се решава некој проблем на работа. На љубовен план не сте задоволни од однесуањето на партнерот, но отворено зборувајте со него и имајте на ум дека и вие не сте совршени.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не очајувајте поради изгубеното време кое ви беше потребно да завршите многу работи од вашата фиока. Не сакате да се мешате во туѓи емотивни врски, но една личност постојано ве опседнува. Бидете поотворени и повлечете се од моменталната позиција.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Немате намера да се откажете од конкретните задолженија и да одите во друга крајност. Не се стегајте и кажете го тоа што го мислите. Некој е на ваша страна и не планира да ве насочи на друга страна која не ви одговара, Мора да бидете доволно отворени за пријатна комуникација.

Јарец (22.12 – 20.01)

Работата во која сте моментално е вашата најголема сатисфакција во животот. Бидете отворени кон пријателот кој е доволно присутен во вашиот емотивен сегмент во поголема мера. Ви следи пријатно изненадување.

Водолија (21.01 – 19.02)

Половина од работното време и повеќе сте под стрес. Не сте сами и на тоа веќе подолго време се потпиравте. Немате намера да се повлечете од емотивната игра и да се чувствувате покосо за нешто повеќе.

Риби (20.02 – 20.03)

Доколку спаѓате во оние Риби кои не ги фаќа место во матичната држава, не се вртете кон некој кој ви ветуваше многу а малку исполни. Доколку сте во брак не очајувајте и обидете се да се опуштите пред предизвиците кои ви се нижат наредниот период.