ЕВРО 2016: Сите двојки за осминафиналето

Минималните победи на Белгија и Република Ирска над Шведска, односно Италија ги формираа осминафиналните двојки на Европското првенство.

Image

Најпривлечниот меч во нокаут рундата ќе се одигра в понеделник, кога во реприза на финалето од 2012 година ќе се сретнат Италија и Шпанија. Второто дерби во осминафиналето ќе се одигра в сабота кога ќе играат Хрватска и Португалија.

Осминафинални двојки:

Сабота:
15.00 Швајцарија-Полска
18.00 Велс-Северна Ирска
21.00 Португалија-Хрватска

Недела:
15.00 Франција-Република Ирска
18.00 Германија-Словачка
21.00 Унгарија-Белгија

Понеделник:
18.00 Италија-Шпанија
21.00 Англија-Исланд.