Игуаин: Продолжете да ме нарекувате „дебелко“, тоа повеќе ме мотивира

Напаачот на Јувентус, Гонзало Игуаин беше критикуван од фудбалската јавност поради вишокот на килограми што ги има, но со победничкиот погодок против Фиорентина докажа дека вишокот на килограми

iguain-slavi-juventus-615x400

„Зборувајте дека сум „дебелко“, тоа повеќе ме мотивира. Додека го зборувате тоа, јас ќе продолжам да постигнувам погодоци. Само 20 дена сум во Јувентус и не знам што очекувате од мене. Сон на секој фудбалер да има вакво деби“ – истакна Игуаин.

Аргентинецот минатата сезона во дресот на Наполи постигна 36 погодоци во италијанскиот шампионат, а ова лето за сума од 90 милиони евра направи трансфер во актуелниот шамион Јувентус.