Калиопи не успеа да се пласира во финалето на Евровизија

Македонската претставничка на натпреварот на песна на Евровизија, Калиопи, во четврток вечер не успеа да се пласира во финалето на ова музичко натпреварување.

Image
Калиопи настапи осма по ред, со песната „Дона“, чии автори беа таа и нејзиниот поранешен сопруг Ромео Грил.

Во втората полуфинална вечер настап во финалето во сабота обезбедија Србија, Бугарија, Полска, Грузија, Австралија, Израел, Белгија, Летонија, Украина и Литванија.

макфакс