Лига Европа: Испадна Наполи

Виљареал го елиминира Наполи во шеснаесетфиналето, во Лига Европа, додека останатите фаворити со помалку или повеќе проблеми се пласираа во осминафиналето.

Image

Жрепката за осминафиналето ќе биде извршена в петок, во Нион, од 13 часот.

Резултати:

Локомотив Москва-Фенербахче 1:1 (прв натпревар 0:2)

Атлетик Билбао-Марсеј 1:1 (1:0)

Баер Леверкузен-Спортинг Лисабон 3:1 (1:0)

Краснодар-Спарта Прага 0:3 (0:1)

Лацио-Галатасарај 3:1 (1:1)

Ливерпул-Аугзбург 1:0 (0:0)

Рапид Виена-Валенсија 0:4 (0:6)

Шалке-Шахтјор 0:3 (0:0)

Базел-Сент Етиен 2:1 (2:3)

Порто-Борусија Дортмунд 0:1 (0:2)

Манчестер Јунајтед-Митјиланд 5:1 (1:2)

Молде-Севилја 1:0 (0:3)

Наполи-Виљареал 1:1 (0:1)

Тотенхем-Фиорентина 3:0 (1:1).