Меси им порача на критичарите да се е…

Лионел Меси во интервју за Tyc sports бурно реагирал кога бил запрашан да одговори на критиките од Аргентина дека за Барселона игра многу подобро отколку во репрезентацијата.

Image

„Дојдовме до финалето на Светското првенство. Бевме подобри од Германија, но загубивме во продолженијата. На Копа Америка, на пенали загубивме во финалето од Чиле. Се лутам на таквите критики, луѓето најчесто критизираат без размислување. Дојдовме на чекор до крајот. Знаето што можете да се е…! Па не испаднавме во осминафиналето“, рекол вознемирениот Меси.

Исто така одговорил и на прашањето зошто не ја пее националната химна пред почетокот на натпреварот.

„Така решив, не треба да пеам за да ја чувствувам химната“, завршил