Мињоле го продолжи договорот со Ливерпул

Белгискиот голман Симон Мињоле го продолжи договорот со Ливерпул на уште пет години, што значи дека на Енфилд ќе остане до 2021 година.

Image

„Задоволен сум што и во иднина ќе останам на Енфилд. Знам дека со новиот договор доаѓа и нова одговорност. Сакам да ја превземам таа улога, сакам да бидам лидер на овој тим. Полека созревам и влегувам во години кои се најдобри за голманите“, рекол Мињоле.

Белгискиот репрезентативец во Ливерпул пристигна во јуни 2013 година од Сандерленд, во досегашната кариера за ‘црвените’ има одиграно 122 натпревари.