Модна лупа: Оскари 2016

За црвениот тепих на доделувањето на Оскарите многу често се зборува и повеќе отколку за самите награди. Понекогаш има и зошто…

Оваа година младата швеѓанка Алиша Вајкандер, покрај Оскарот, си замина со можеби најмногу пофални зборови за својот изглед.

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Алиша Вајкандер – Луј Витон

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Леонардо ДиКаприо – Армани

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Кејт Винслет – Ралф Лорен

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Џенифер Лоренс – Диор

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Емили Блант – Прада

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Шарлиз Терон – Диор

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Кејт Бланшет – Армани

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Џулиен Мур – Шанел

US-OSCARS-ARRIVALS

Минди Калинг – Елизабет Кенеди

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Руни Мара – Живанши

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Кери Вашингтон – Армани

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Бри Ларсон – Гучи

US-OSCARS-ARRIVALS

Марго Роби – Том Форд

88th Annual Academy Awards - Arrivals

Софија Вергара – Марчеза