Облачно со повремени врнежи од дожд

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Image (2)
Утринските температури ќе се движат од 2 до 8, додека дневните ќе бидат во интервал од 9 до 18 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со највисока дневна температура околу 14 степени.

Потоа следи период на променливо облачно време без промена на дневната температура, а локален дожд ќе има во петок.

макфакс