Облачно со подолги сончеви периоди

Променливо облачно со подолги сончеви периоди. Претпладне во источните делови со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Image (4)
Утринската температура ќе се движи од 5 до 12 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од 8 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со умерен, повремено засилен јужен ветер.

макфакс