Пожар кај спортската сала „Борис Трајковски“

Image (1)

Голем пожар избувна попладнево на кејот на реката Вардар, во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

Според првичните информации, огнот зафатил голема површина со сува трева и дрвја. Во моментот пожарот се гаси, а причините поради кои избувнал не се познати.