Промовирана песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Image

Песната „Дона“, со која Калиопи ќе настапи на овогодишното издание на Песна на Евровизија, беше промовирана во понеделник вечер.

 

Песната е комплетно авторско дело на Ромео Грил, поранешниот сопруг и музички соработник на Калиопи.