Рибери се враќа за дуелот со Хонфехајм?

 

Фудбалерот на Баерн Минхен, Франк Рибери се врати на тренинзите на бундеслигашот и наскоро се очекува тој да биде во комбинација за наредните натпревари.

riberi-pred-klupa-615x400

Инфомациите од Германија говорат дека Рибери би можел настапи уште на натпреварот со Хофенхајм, што Баварците го играат утре на домашен терен.

Французинот има девет натпревари оваа сезона, а поради здравствени проблеми нема играно од крајот на септември, иако неколку пати тој беше блиску до враќање на терените.

ekipa.mk