Роналдо: Негативните коментари се мотив за мене…

Португалскиот репрезентативец на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо се наоѓа во голгетерска криза и тоа наиде на многу крикити од навивачите на „кралевите“. Сепак, тој вели дека негативните коментари се мотив повеќе за него…

ronaldo-razocaran-2-615x400

„Мора да ги користите негативните луѓе за мотивација. Мене ми се потребни тие „хејтери“, кои ми помогнаа да ги постигнам сите успеси. Кога бев помлад гледав што прават Фиго и Руи Коста и како се подготвуваат за најголемите предизвици. Секогаш сум бил сам на себе најголема инспирација и никој не ми поставуваше цели освен јас самиот. Ги ценев многу и двајцата, но никогаш не сакав да ги имитирам“ – изјави Роналдо.

Тој го пропушти стартот на сезоната поради повредата која ја заработи во финалето од Европското првенство против Франција, а оваа сезона постигна само два погодоци на шест натпревари.

ekipa.mk