Според ЕХФ: Засилувањето за Вардар, Камила Херем е во Топ 5 трансфери во Европа

Засилувањето за ЖРК Вардар, Камила Херем е во ТОП 5 најдобрите трансфери пред новата сезона во Лигата на шампионите.

kamila-herem-615x400

Според изборот на ЕХФ, норвешкото лево крило е меѓу најдобрите пет трансфери кои беа реализирани ова лето пред почетокот на новата сезона.

* Изборот на најдобрите пет трансфери во европскиот женски ракометен врв може да го погледнете на следниот ЛИНК

ekipa.mk