Статуи од гол Трамп осамнаа ширум САД

Кливленд, 19 август, 2016 – 10:42 (META) 
donald-tramp-statua

Статуи од гол Доналд Трамп се поставени во повеќе градови ширум САД, а фотографиите од нив ги преплавија социјалните мрежи, јавуваат американските медиуми.

Фигурите од голиот републикански кандидат за претседател на САД се дел од проектот на анархистичката група „Индиклајн“.

Трамп, во природна големина, без тестиси осамна во Њујорк, Лос Анџелес, Сан Франциско и Кливленд.
Случајните минувачи запирале и се сликале крај статуите, а фотографиите од голиот Трамп станаа хит на социјалните мрежи.

CqKS_ghUIAA99A8