Феноменално: Суарез смирува топка фрлена од 35 метри височина

Луис Суарез дефинитивно е фудбалски феномен. Доказ за тоа е и видеото од фантастичниот потег на голгетерот на Барселона, кој имаше несекојдневна средба со двајца фудбалски „фристајлери“. Предизвикот не беше нималку наивен – Уругваецот да смири топка што еден од нив ќе ја исфрли од кран на височина од 35 метри.

suarez-kraj-mesi-615x400

Суарез за поддршка го доведе и својот добар пријател Лео Меси, а потоа пред најдобриот фудбалер на денешницата покажа дел од својата магија.

Погледнете како изгледаше овој потег на суперѕвездата на Барселона.

ekipa.mk