Јунајтед нокаутиран на „Вајт Харт Лејн“

Тотенхем остана во трката со Лестер за титулата во Премиерлигата, откако во 33.коло, го совлада Манчестер Јунајтед 3:0 (0:0).

Image (4)

Тимот на Маурисио Покетино го нокаутира противникот за само шест минути, во периодот од 70-та до 76-та минута мрежата на Де Хеа ја тресеа Али, Алдервеирелд и Ламела.

Интересно ова е прва победа на Тотенхем како домаќин на Јунајтед по цели 15 години.

На пет кола до крајот на првенството Лестер е лидер со 69 бодови, седум повеќе од Тотенхем, Арсенал со натпревар помалку има 59.

макфакс