Три премиери во Кино Милениум

Ни претставува особено задоволство да го најавиме програмскиот распоред на кино Милениум за неделата која следува, во која не очекуваат премиери на 3 актуелни филмски остварувања.
the-big-short_poster
Четврток(28.01.) во главниот термин(20:00ч), премиерно пред македонската публика, кандидатот за Оскар ОБЛОЖУВАЊЕ НА СТОЛЕТИЕТО (THE BIG SHORT). Одлична биографска драма за финансиската криза која го зафати светот пред неколку години, режирана од Adam McKay, со Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Rudy Eisenzopf, Brad Pitt во главните улоги.
Во четврток не очекува уште еден новитет. Комедијата РАЗУЗДАНИОТ ДЕДО (DIRTY GRANDPA), во режија на Dan Mazer, со одлична актерска екипа Zoey Deutch, Zac Efron, Julianne Hough, предводена од „стариот волк” Robert De Niro.
Викендот пак, следува освежување за најмладата публика. Анимираната „зимска” бајка СНЕЖНО ВРЕМЕ (SNOWTIME!), во режија на Jean-François Pouliot, François Brisson во утринските викенд термини на репертоарот на кино Милениум.
Во прилог следува репертоарот на кино Милениум.

ЧЕТВРТОК-ПЕТОК (28.01. – 29.01.):

13:00 ТАТО СЕ ВРАТИ (DADDY’s HOME)

15:00 ОМРАЗЕНАТА ОСУМКА (THE HATEFUL EIGHT)

18:00 – РАЗУЗДАНИОТ ДЕДО (DIRTY GRANDPA)- премиера

20:00ОБЛОЖУВАЊЕ НА СТОЛЕТИЕТО (THE BIG SHORT) – премиера

22:30 ПОВРАТНИК(THE REVENANT)

 

САБОТА- НЕДЕЛА(30.01. – 31.01.):

11:00 -МЕЧОКОТ ОД СЕВЕР (NORM OF THE NORTH)

13:00 СНЕЖНО ВРЕМЕ (SNOWTIME!)- премиера

15:00 ОМРАЗЕНАТА ОСУМКА (THE HATEFUL EIGHT)

18:00 – РАЗУЗДАНИОТ ДЕДО (DIRTY GRANDPA)

20:00ОБЛОЖУВАЊЕ НА СТОЛЕТИЕТО (THE BIG SHORT)

22:30 ПОВРАТНИК(THE REVENANT)

 

ПОНЕДЕЛНИКСРЕДА (01.02. -03.02.):

13:00 ТАТО СЕ ВРАТИ (DADDY’s HOME)

15:00 ОМРАЗЕНАТА ОСУМКА (THE HATEFUL EIGHT)

18:00 – РАЗУЗДАНИОТ ДЕДО (DIRTY GRANDPA)

20:00ОБЛОЖУВАЊЕ НА СТОЛЕТИЕТО (THE BIG SHORT)

22:30 ПОВРАТНИК(THE REVENANT)