Што пребаруваат хороскопските знаци на интернет?

Овен Овенот на интернет бара видеа со вежби – зошто да плаќа во теретана кога може да вежба и дома? Овните ги интересираат интернетски страници кои објавуваат текстови за здрав начин на живеење, но од сите з...

Дневен хороскоп (23.11.2016)

Овен Со вашиот партнер никако не ќе можете да се усогласите. Треба да го менувате или партнерот или нешто во односот кон него. Бидејќи второто е поприфатливо, смирете се и наместо на секој негов збор да ...

Месечен хороскоп (ноември 2016)

Овен Партнерските односи и љубовта ќе ви бидат актуелни. Некаков ненадеен пресврт ве очекува на тоа поле, за секого различен во зависност од наталните позиции. Едно е сигурно: ќе делувате инстинктивно, п...

Дневен хороскоп (04.11.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен за секакви патувања и екскурзии. Расположеието ви е на високо ниво, поради убавите романтични моменти од претходните неколку дена. Нема да можете лесно да се сконцент...

Дневен хороскоп (01.11.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Многу брзате. Воопшто не мислите на тоа дека ќе ја искористите целата енергија и ќе западнете во друга крајност. Тоа е нормално и секого може да му се случи. Добрите и лошите работи ...

Дневен хороскоп (31.10.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбие...

Дневен хороскоп (28.10.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Може да започнете со поправки во домот или да направите реорганизација. Во втората половина на денот работите ќе станат сложени и тоа ќе ви ја намали самодовербата. Бик (21.04 – 2...

Дневен хороскоп (24.10.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте за работа повеќе од било кога. Размислете добро кога го избирате блискиот соработник. Вашиот емотивен живот за многумина е тајна, особено ако сте во врска со лице кое ...

Дневен хороскоп (19.10.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Посветете го вашето време на работните обврски кои се обидувате да ги избегнете. Ако се решите да го сторите тоа, не грижете се, ќе добиете некоја помош или идеја како како побрзо, п...

Дневен хороскоп (17.10.2016)

Овен (21.03 – 20.04) Нечија посета од друг град ќе ве развесели. Ако сте во сериозна врска, можни се разговори за брак, потомство или почеток на заеднички живот. Доколку постојат луѓе кои ве исцрпуваат д...