Љубовен хороскоп за јануари 2016

Овен Со посетата на Венера во вашата куќа на љубовта, ќе ви бидат понудени многу можности во љубовниот живот. Доколку не сте во врска, можно е да почнете врска или кратка авантура со личност која во друг...

Што ги очекува хороскопските знаци на новогодишната ноќ?

Новата година се ближи и повеќето од нас веќе имаат некаков план, но да видиме што предвидува хороскопот за новогодишната ноќ… Овен Најдобро би било Новата година да ја дочекате на некое јавно место в...

Како се однесуваат хороскопските знаци за време на празниците?

Сезоната на празнични собири и слави веќе на големо е почната, па ако сакате да погодите кој што е во хороскоп, доволно е да ги следите манирите. Како што во секој аспект од животот хороскопските знаци с...

Хороскопот ќе ви открие каде грешите во љубовните врски

Иако неуспехот во љубовта не е само ваша вина, сепак љубовните грешки кои ги правите може да ви ја уништат среќата. Дали сте преголеми егоисти? Или сепак сте премногу срамежливи за да си ги искажете емоц...

Што да очекувате од 2016-та според хороскопскиот знак?

2016-та година полека, но сигурно се наближува, па со себе носи и нови работи со кои ќе треба да се соочите, ситуации и искуства кои ќе треба да ги прифатите и да научите нешто ново од нив. Откријте што ...

Како хороскопските знаци ја доживуваат зимата?

Зимата е полна со убавини, но некои од нас и не ја сакаат многу. Еве како хороскопските знаци ја доживуваат зимата. Овен Овенот ужива во животот без разлика на температурата на воздухот и временските ...

Квалитети на луѓето родени во декември

Какви се личностите родени во него? Студени или топли? Овие 8 квалитети им се заеднички на сите лица родени во декември: 1. Креативност Луѓето родени во декември се познати по тоа што поседуваат кр...

Викенд хороскоп (05.12 – 06.12.2015)

Овен  Марс планетата на енергичноста во добар аспект со Меркур, планета на логиката во Стрелец ви донесува нови можности во поглед на проширување на соработката со странски фирми. Многу сте амбициозни и ...

Хороскопски знаци кои најчесто остануваат сами

Иако сите посакуваат да ја најдат личноста совршена за себе и со неа да оформат сопствено семејство, сепак во реалноста многумина живеат различно. Кај нив не постои „ние“, туку само „јас“.  Откријте што ...