Двојно намален бројот на заболени од грип, сепак бидете внимателни

Во текот на третата недела од јануари, пријавени се 2.417 новозаболени лица од грип, што претставува намалување од 55,8 проценти во споредба со втората недела (од 9 до 15 јануари), кога беа пријавени 5.472 случ...

Кои од хороскопските знаци се за врска, а кои за авантура?

Ѕвездите откриваат кој може да ви биде идеален партнер, а со кого со сигурност ќе имате луда и незаборавна ноќ или страсна авантура. Што велат ѕвездите: Кој хороскопски знак ви одговара за врска, а кој з...

Трик со кој фармерките ќе ви бидат како нови и нема да пуштаат боја (ВИДЕО)

Потребни ви се неколку состојки кои ги имате во кујната и фармерките ќе ви изгледаат како нови, но и ќе го решите проблемот доколку ви пуштаат боја. Повеќе различни трикови и упатства погледнете во видео...

Што најтешко простуваат и забораваат хороскопските знаци?

Хороскопскиот знак влијае на обликувањето на нашата личност и точно може да открие што никако не можеме да заборавиме, колку и да се трудиме. Додека некои не можат да ја заборават првата љубов, други не можа...

Да возиме пар-непар – Предлог до Владата за намалување на загаденоста

Воведување на сообраќаен режим со пар-непар возила и намалено користење на службените возила за 50 прценти од страна на државните и јавните институции предложува Министерството за животна средина и просторн...

Блокада на граничниот премин кон Грција?

Нова блокада од грчките земјоделци на преминот Евзони-Богородица со Македонија е се поизвесна како што се интензивираат земјоделските протести. Кон штрајкот и блокадите на земјоделците се очекува од утре да им ...

Има и такви: Десерти кои можете да ги јадете и ако држите диета

Обожавате слатки намирници, но сепак сакате да се храните здраво? Ако мислите дека тоа е невозможно, грешите! Еве 4 здрави намирници, и вкусни секако, а кои ќе ја задоволат вашата потреба за шеќер! 1....

Проверете уште колку продолжени викенди има до крајот на 2017 година

Неработните денови се одлични за празнување и поминување на време со најблиските, планирања на продолжени викенди и патувања. Еве ги неработните денови во 2017 година: За сите граѓани на РМ 1 Јануа...

Само со 2 состојки – Избелете го лицето брзо и лесно

Ако сакате да го избелите вашето лице, тогаш влезете во кујната и земете две состојки. Тоа што ви треба се 20 грама квасец и 2 мали лажички лимонов сок. Помешајте ги во сад, а ако немате лимон, може да к...