3a05131b00000578-3900832-simona_zafirovska_20_has_been_charged_over_the_murder_of_her_mot-a-9_1478168339521

Македонка од Австралија ја претепала мајка си до смрт

Бризбен, 4 ноември, 2016 - 12:44 (META)  Дваесетгодишна Македонка од австралискиот град Бризбејн до смрт ја претепала својата мајка поради строгиот македонски начин на воспитување, пишува австралискиот порта...
82349740_138884468

Петмина македонски државјани протерани од Италија поради ширење радикален ислам

Рим, 3 октомври, 2016 - 12:01 (META)  Петмина македонски државјани, кои подолг период живееле во Италија, се протерани од земјата поради поддршка на Исламска држава, нејзините активности и терористички напад...
collage-soobrakajka-860x680

Сообраќајната несреќа кај Демир Капија е информативна несреќа во известувањето

Скопје, 5 август, 2016 - 10:12 (META)  Почината скопјанка, починат маж, дете без повреди, дете во критична состојба, повредени три лица, сообраќајка помеѓу возило и автобус, сообраќајка меѓу две возила и авт...
soobrakajka

Брачен пар загинал во сообраќајката на патот Удово – Демир Капија

Демир Капија, 3 август, 2016 - 10:45 (META)  Браничен пар го загубил животот во сообраќајната несреќа што утрово се случила на патот Удово – Деми Капија, неофицијлано велат за „Мета“ од Министерството за вна...