Груевски: Некој се обидува да ја киднапира државата

Додека ние мислиме на отворање нови работни места, на куќи за младите, на градење фабрики, патишта, нови болници, факултети, додека мислиме како да реализираме проекти од интерес за народот, некој мислел на фал...

Спасовски: Незаконски биле издавани лични карти на жители од Пустец

Министерството за внатрешни работи во 2013 година, пред локалните избори издавало лични карти без валидна документација, соопшти Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Овие лични карти, според ...

Хуманитарна аукција за Сашка Робев

Утре во Дом на АРМ, во 20 часот ќе биде отворена хуманитарна аукција, од која средствата ќе бидат наменети за лекување на Александра – Сашка Робев, која боледува од Adenocarcinoma pancreatic или малигна неоплаз...

Подароци за посетителите на салоните на Телеком, со автограм лично од Каролина

За корисниците на Македонски Телеком новогодишното празнување може да започне веќе овој викенд! Нашата поп-дива и најпознато македонски девојче во следните два дена ќе биде домаќин на посетителите во продавници...

Волонтери од Македонски Телеком ќе им донесат радост на 2000 деца низ Македонија

Денес во Детската клиника во Скопје почна традиционалниот Новогодишен караван на Фондацијата Телеком за Македонија. Караванот, кој се одржува веќе тринаесет години, годинава ќе израдува над 2000 деца низ Македо...

Лидерската срeдба заврши со договор за целиот состав на ДИК

Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија - ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, Никола Груевски, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, во вторник во обидот да го откочат неспроведеното од Пржинскиот договор ...

Заев ќе сведочи јавно, Ставрески најверојатно на затворена седница

Анкетната комисија за прислушувањето во Собранието, откако ќе ги сослуша сите сведоци од првиот круг што завршува со вицепремиерот Зоран Ставрески во четврток, продолжува со нови листи предложени сведоци, а СДС...

Груевски треба да сведочи пред Анкетната комисија за прислушувањето

Премиерот Никола Груевски, во понеделник треба да се појави пред Анкетната комисија за прислушувањето за да сведочи и да одговара на прашањата не членовите на комисијата, датум што тој сам го одбра, откако не б...

Ахмети-Бејли: Повеќето од договорот од Пржино е спроведено, партиите да не си поставуваат пречки

Главните и најчувствителните делови на договорот од Пржино веќе се спроведени и партиите не смеат да поставуваат пречки и да бараат разни изговори за да го попречуваат целосното спроведување на обврските, туку ...

Заев ја претстави изборната програма на СДСМ и најави финална битка

Денеска застанувам пред вас и ве повикувам во финалната битка за враќање на слободата, демократијата, правдата и економската перспектива за сите граѓани на нашата Македонија, порача лидерот на СДСМ Зоран Заев, ...