Зоран Трајчевски: Имам притисоци од повеќе страни, но нема да им подлегнам

Скопје, 3 октомври, 2016 - 10:25 (META)  Имам притисоци од повеќе страни, потврди за „Мета“ директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (ААВМУ), Зоран Трајчевски, на прашањето дали пол...

Кривичен суд денеска ќе ги сослушува осомничените од „Трезор“

Скопје, 30 септември, 2016 - 11:49 (META)  Основниот суд Скопје 1 денеска испратил покани за сослушување до лицата осомничени во предметот „Трезор“, кој во средата го отвори Специјалното јавно обвинителство....

Одложено судењето за „Шпион“

Скопје, 27 септември, 2016 - 12:28 (META)  Денешното рочиште во случајот „Шпион“, на кое исказ требаше да даде новинарот Зоран Божиновски, е одложено поради тоа што била болна судијката Сандра Крстиќ. Таа по...

Двајца обвинети во случајот „Шпион“ пуштени од притвор

Скопје, 27 септември, 2016 - 10:10 (META)  Двајца обвинети во случајот „Шпион“, Миќо Насковски и Цветан Дамјановски, вчера доцна попладне биле пуштени од притвор, информираат од Основниот суд Скопје 1. Ка...

Сончева и топла недела

Скопје, 27 септември, 2016 - 9:28 (META)  Денеска времето во Македонија ќе биде сончево, во планинските подрачја со мала до умерена облачност, a ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Минималната тем...

Јанева и денеска се појави на седницата на која се разгледува извештајот на СЈО

Скопје, 26 септември, 2016 - 12:20 (META)  Почна седницaтa нa Кoмисијaтa зa пoлитички систем и oднoси меѓу зaедниците, нa кoјa прaтениците четврти ден рaспрaваат зa извештaјoт зa рaбoтaтa нa Специјалното јав...

Денеска во 17 часот, собир за поддршка на СЈО пред Собранието

Скопје, 26 септември, 2016 - 9:46 (META)  Денеска, во 17 часот, пред Собранието ќе се одржи собир за поддршка на Специјалното јавно обвинителтво. Во повикот на социјалните мрежи пишува дека по летните одм...