Брзи секси начини да го заведете вашиот партнер

Флертувањето не е само за луѓето со статус сингл. Навистина, флертот и заведувањето се моќни оружја за освојување на оној што го посакувате, но не треба да престанете да ги користите откако тој ќе падне во ваши...

20 начини како да ја освежите долгата врска

Никој кој е во долгогодишна врска го нема вистинскиот одговор на прашањето како засекогаш да ја одржите искрата на вашата љубов. Почетоците се секогаш забавни и возбудливи, но мистериозноста и пеперутките во ст...

Го сретнавте ли вистинскиот?

Дали на сите мажи кои се појавиле во вашиот живот им наоѓавте мани? Секогаш нешто фалело? Никогаш не сте биле потполно задоволни? Жените често ги категоризираат мажите и кога некој го ставаат во категорија приј...

3 пози за најмоќен заеднички оргазам

Сексот е уметност на која треба да се работии која треба да ја надоградувате, така да не стане монотона и предвидлива. Сакате ли да испробате нешто ново, така што ќе го задоволите максимално вашиот партнер, но ...

Важноста на слободата во врската

Кога станува збор за сериозни љубовни врски, често мажите се жалат дека губат дел од својата слобода покрај партнерката. Во “поплавите“ од совети како да успеете во врска е еден од фактите дека девојките забран...

Типови на мажи кои не се за брак

Иако не постои идеален маж, бидете сигурни пред да стапите во брак со некого дека таа личност ќе ве сака и ќе ве поддржува во сѐ што правите. На некои мажи тоа „едноставно не им оди“, па ако сакате да имате сре...

Грешки кои ја уништуваат врската

Врската која почнала изненадувачки убаво и нежно, сепак кратко траела. Тажни сте и размислувате каде сте згрешиле. Психолозите за решавање на љубовните проблеми се потрудиле да објаснат каде сте погрешиле и што...

Оживеј ја љубовта во 6 чекори

Само мали промени на однесувањето можат, како што тврдат научниците, да нашрават чуда за врската или бракот. Клучот е во упорноста.   Ако доследно се држиме до малит епозитивни промени, тие стану...

Зошто секогаш ја посакуваме личноста која не може да ја имаме?

Нервоза, љубомора, депресија и сето тоа поради љубов. Не било каква, туку невозвратена, да би била возвратена љубов, сигурно не би ги предизвикувала овие симптоми.   Но, зошто често ги трпиме сим...