Eucerin® DermoPURIFYER дава одлични решенија за правилно чистење и нега на кожа со акни

Акните се едeн од најчестите проблеми на кожата кои се јавуваат кај 80% од адолесцентите, најчесто на возраст од 12 до 30 години. Првите промени се јавуваат во пубертетот, се манифестираат како црни или бели ко...

Кажете му збогум на првутот со магичната маска од природни состојки

Првутот е појава поради која што на многумина им опаѓа самодовербата. Ако имате ваков проблем, тогаш знаете колку е тешко да се реши истиот.   Секакви шампони, маски и тоници, сето тоа е само рек...

7 совети за поубави трепки

Трепките им даваат позаводлив изглед на очите, особено кога се густи и долги. Но, не сите жени се надарени со убави трепки.   За да ги заштитите трепките потребно е да следите неколку совети: ...

Дали и вие ги правите овие грешки при миењето на косата?

За убава, здрава и сјајна коса освен негата, подеднакво важно е и како ја миете. Верувале или не, голем дел од жените неправилно ја мијат косата и со самото тоа ја оштетуваат, без да бидат свесни.  ...

Природни начини за блескава кожа на лицето ова лето

Наместо да го оптеретувате лицето со пудра, пробувајќи да ги сокриете недостатоците, одвојте малку време и посветете се на повеќе негување на својата кожа.   Сокот од портокал го освежува лицето ...

3 совршени деловни комбинации за летните денови

Секогаш звучела возбудлива идејата за облеката наменета за во канцеларијa, проткаена низ блејзери, тесни здолништа, кошули и слични парчиња со строг крој. Но ентузијазмот за деловни комбинации на облека исчезну...

Модни трикови за прикривање на „проблематичниот“ стомак

Несовршеностите како вашиот „голем“ стомак сепак може да се сокријат, а токму облеката може да биде вашиот најдобар сојузник!   Ако ве мачи стомакот, ќе ви откриеме неколку трикови кои ќе ви помо...

Шест навики со кои несвесно ја оштетуваме косата

На нашата коса никогаш не ѝ е доволно нега. Шампон кој ù одговара, регенератор, хранлива маска, силиконски капки и многу други продукти сигурно се дел од вашата рутина. Сепак, често несвесно сите правиме грешки...