7 зачини за нега на кожата

Кога станува збор за нега на кожата, повеќето веруваме во природните третмани. Природното е секогаш најдобро, па ви откриваме 7 зачини кои можат да се користат за нега на кожата.   Куркума Овој ...

Планирајте го вистинското време за убавината

Телото има одреден ритам наутро, а сосем различен навечер. Значи, треба да го изберете вистинскиот момент за одредени третмани како би се добиле најдобри можни резултати.   Кога станува збор за у...

Генијални трикови со коректорот кои секоја жена треба да ги знае

Коректорот е задолжителен дел од женскиот несесер. Тој помага да се покријат несовршеностите, црвенилата и подочниците и му дава сјај на уморното лице.   Затоа секојдневието ви го олеснуваме со о...

Исправете ја косата на здрав и природен начин, без употреба на пегла

Ако ви досади да ја уништувате косата со пегла и фен, а сакате да имате права и прекрасна коса, вреди да пробате еден од овие третмани што поскоро.   Сите се евтини, можете да ги изведувате во до...

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Оваа навидум обична, бела прав е всушност неорганска хемикалија која сè почесто се употребува во домашната козметика затоа што нема штетни дејства, а дава одлични резултати.   Ако сакате помека к...

Брз пилинг за меки усни

Како што зачестуваат студените денови, ветрот станува поостар, така сè посурово влијае на нашата кожа на лицето и усните.   Колку и да се покривате со шапки и шалови, усните ви се едни од најизло...