Хималајска сауна за младешки изглед

Негуваната кожа од далеку се препознава. Истражувањата покажаа дека користењето на хималајска сауна, дава исклучителни резултати во одржувањето на младешкиот изглед на кожата. Поточно, состојката која помага за...

Забавата со Fit One може да започне, нова сезона со нова програма!

Нова сезона, нов распоред и нова супер ФИТ програма! Fit One во сезоната 2016/2017 одржува часови на 8 локации користејќи простории во основни училишта во Скопје. Одберете ја програмата која најмн...

Најчесто поставувани прашања за ласерска корекција на диоптријата

Се повеќе луѓе се определуваат за оваа интервенција, меѓутоа се уште постои страв и беспотребен сомнеж дали и колку ласерска корекција на диоптријата  е успешна, трајна, дали е болна и скапа. logo sistina ...

Брза диета со лимон и мед

Со оваа диета ќе ги намалите калориите за само 3 дена. Во краток период овозможува до минимум да се намали калорискиот внес за едно деноноќие и да се приспособи организмот да премине во режим на искористување н...

Уште повеќе причини да уживате во пивото (ако воопшто ви требаат)

Пивскиот стомак е мит. Не постојат никакви научни докази кои докажуваат дека пиењето пиво води кон зголемување на килограмите, покажува истражувањето на британскиот нутриционист д-р Кетрин О`Саливан. &nb...

Подобрете го вашето здравје во 12 чекори

Се чини дека секојдневно нови студии сугерираат нови начини за намалување на изикот од болести. Што јадите, што пиете, како се однесувате со другите, сето тоа влијае врз вашето здрваје. Пробајте ги ови едностав...