Подготовка за здраво сончање

Умереното изложување на сонце е корисно и помага за настанување на Витаминот Д кој е од важно значење за функционирање на мускулите, јакнење на коските и подобрување на циркулацијата.   Освен тоа...

Седум делови од телото што не треба да ги допирате со раце

Ако мислите дека вашето тело е храм, и ваша е одлуката како ќе го користите, сепак, треба да знаете, дека има одредени делови од телото кои никако не треба да ги допирате со раце.   „Истражувањата покажуваат ...

Научниците открија зошто витаминот Б12 предизвикува воспаление на кожата

Зголеменото ниво на витаминот Б12 во крвниот серум предизвикува бактериите, кои живеат на кожата, да го намалат неговото производство и наместо тоа произведуваат материи кои предизвикуваа воспаление, се заклучу...

Диетален напиток со 0 калории и многу енергија

Зајакнете го метаболизмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикациска вода. Овој напиток од јаболки и цимет скоро и да нема калории, може да ви помогне во слабеењето и што е најважно, да ви даде многу ...

Чудотворен напиток за чистење на бубрезите

Многу токсични материи може да предизвикаат заболување на бубрезите, уринарниот тракт и бешиката, а овој пијалак може да ви помогне да ги прочистите.   Бубрезите се еден од највиталните органи во н...

Како засекогаш да ги оставите цигарите?

Доколку некогаш сте се обиделе да ги оставите цигарите, јасно ви е дека тоа не е воопшто лесна задача. Се чувствувате разочарано, имате вртоглавица, не можете да се концентрирате, ниту да спиете, сé ве иритира ...