Кои се омилените јадења на Доналд Трамп (ФОТО)

Donald Trump jadenje (Instagram)

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп вчера ја презема највисока политичка функција во Америка.

Но, кои се омилените јадења на Трамп и што тој најмногу обожаваше да јаде за време на паузите во рамките на изборната кампања? MacDonald’s, Kentucky Fried Chicken, кока кола… Погледнете сами:

Celebrating 1237! #Trump2016

A photo posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on

Happy #CincoDeMayo! The best taco bowls are made in Trump Tower Grill. I love Hispanics!

A photo posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on

Geno’s for a Philly Cheese Steak today! #TrumpTrain

A photo posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on