Кремата од коноп-ќе ве опушти и ефикасно ќе ја намали вкочанетоста во зглобовите и мускулите

Постојат огромен број на задоволства и активности кои се добри за вашето здравје-како на пример планинарење, прошетки во парк, до разни други активности кои го прават животот поинтересен и поубав. Меѓутоа тоа не го практикувате. Ги одбивате поканите за прошетки, на спортски активности не ни помислувате. Постојано се жалите нешто ве мачи: напнатост во мускулите, зглобовите и тетивите, вкочанетост, ревматизам…? Време е да се стави крај на ваквите непријатности и да ја повратите самодовербата.

6

Потребна ви е доверлива помош. Нежниот крем за загревање со 5% масло од семе од коноп, шеа путер, масло од еукалиптус, цимет, карамфилче, рузмарин, лаванда, терпентин и чили, ги загрева мускулите, ја поттикнува циркулацијата и релаксира.

Не предивикува несакано чувство на иритација или црвенило. Ефектот на загревање останува активен долго по нанесувањето. Овој препарат го препорачуваат фармацевти,  бидејќи ефикасно ја отстранува болката во мускулите и зглобовите, ја поттикнува циркулацијата на крвта, ги опушта  мускулите, нема штетни последици по здравјето. Црвената крема од коноп делува пријатно на целото тело. Масажата со овој природен препарат е благотворна, освежувачка, а пријатниот мирис овозможува релаксирачко телесно доживување кое опушта.

Особено ефикасен, продира длабоко, ослободува и ја намалува вкочанетоста. Кожата  брзо го впива, не ја масти и не ја суши. Може да го користат лица кои работат претежно во канцеларија, активни спортисти, повозрасни луѓе и сите оние кои имаат ревматични и дегенеративни заболувања, спортски повреди, остеоартири, намалена физичка активност, оние кои се под стрес. За спортистите се препорачува употреба пред спортските активности.

 

Сега се чувствувате слободни и полни со енергија!