Пожар во „Супер Тинекс“ кај Расадник

Tinex (Meta)

Пожар утрово избувнал во супермаркетот „Супер Тинекс“ на булеварот Борис Трајковски, кај Расадник, информира Противпожарната бригада на Град Скопје.

Пожарот набргу бил изгаснат од пожарникарите кои стасале со три возила. Предизвикана е само материјална штета.

Извор: Мета.мк