Рамен стомак за само 7 дена

Ако и покрај диетата се соочувате со истиот проблем и вашиот стомак секогаш изгледа подуено, испробајте го следниов рецепт за овој здрав и вкусен напиток со чија помош за само 7 дена вашиот проблем ќе исчезне.

Banana-Smoothie

Овој целосен природен напиток се прави од состојки кои се лесно се достапни и може на брз начин да го согори вишокот масти околу стомакот и тоа за само седум дена.

Волшебната главна состојка е бананата. Покрај тоа што е одлична за детоксикација, ако се искомбинира со ленено семе таа е вистинска бомба во уништување на вишокот масти околу стомакот.

Состојки:

– 1 банана

– 1 портокал

– половина шолја јогурт, со ниска масленост

– малку ѓумбир

– 2 лажици ленено семе

– 2 лажици сурутка во прав

Подготовка:

Сите состојки изматете ги во блендер и веднаш потоа консумирајте го напитокот. Со една до две дози на ден за седум дена ќе ги забележите резултатите.