Истекува рокот за одлука: Дали ДУИ ќе прави влада со ВМРО-ДПМНЕ?

Централното претседателство на ДУИ во проширен состав се собра во седиштето на партијата во Мала Речица и расправаат по конкретни предлози за можна коалиција со ВМРО-ДПМНЕ за состав на влада. Средбата за...

ДУИ ќе заседава во 14 часот, на полноќ истекува рокот за формирање на Влада

На полноќ истекува рокот за мандатарот Никола Груевски да состави влада и до тогаш треба да го добие одговорот од првиот човек на ДУИ, Али Ахмети дали партијата ќе коалицира со ВМРО-ДПМНЕ. Синоќа по завр...