article placeholder

Кој да чуваш бе лепотице?

Си вртам по фејсбук... се поети станале бре, колку поети тоа е нешто невидено... лепотицава више треба у секое второ машко у скопје да го чува, не и е лесно... Незнам зашто е толку потребно сите помодарски да п...
article placeholder

Јавен Превоз

Скопски студент, зима, 7 сабајле, само една фамилијарна кола... има лек и за тоа, се вика ЈСП или било која друга такси компанија... И како што можеш да видиш се и сешто во ЈСП, така можеш да го помирисаш исто...
article placeholder

Чизкејк…

Се маткам низ центар да утепам време... надвор времето катанга, мене ми се јадеше чизкејк... поштено си влегов у специјал си купив едно парче, го изедов и задоволно испив чаша вода... и добро... што е сеа тука ...
article placeholder

Известувачки Портали

Welcome to the jungle called internet amigos, тука има се од шврки врки, баби со безпол палици, џуџиња на lsd и се она што потајно посакувате... Има луѓе од секаков тип... има паметни, има комични, има интерес...
article placeholder

Политико…

Драг господине саше (да да да се обраќам кон вас со мала буква на вашето име... не сте достоен за голема)... Кој си ти бе?  Јас тебе не те познавам? Од кај никна ти бе... Кога доби кредибилитет да се*еш за гос...
article placeholder

Во Скопје, ама како да не се од Скопје

Се возам со точак низ моето драго Скопје, возам... ама кај да возам? Секаде, ама буквално секаде паркирани КОЛИ, па добро бре да му е**м мајката толку ли се очајни скопскиве возачи? За 40 денари за паркинг? Озб...
article placeholder

Срни, елени и останли ситен дивеч

Дремам по фејсбук, вртам по хоум пејџот... и глеам Срна, Срна, Срна... ок who the fukk is Срна? (да да, не напишав Fu*k заради тоа што треба да се цензурира после) И пишувам нејзино име и презиме и што да видам...
article placeholder

Кафе „Мафе“ муабети

Сите пиеме кафе (добро де ајде 90%)... со цигара без цигара, со друштво, сами, од кејф, од досада, од поспаност, од главоболка. Пиеме секакво кафе... турско, нес, макијато, еспесо, мокачино, сиктер кафе, лошо к...
article placeholder

Македонска Телеинквизиција

Дремам дома... лето, 40 степени, нема никој надвор, досадно на фејсбук... од игри преку глава, за промена решив да пуштам телевизија... И како по 100 се заебав само поише се депримирав... не за друго... само с...