Полицијата го пронајде исчезнатото девојче од Гази Баба

Петнаесетгодишното девојче од Скопје кое било пријавено за исчезнато, било пронајдено и предадено на родителите, информираат од МВР. Во вчерашниот билтен на полицијата пишуваше дека исчезнувањето на дево...

Петнаесетгодишно девојче од Скопје заминало на училиште и не се вратило

Во полициската станица во Гази Баба, М.Н. (20) од Скопје пријавила дека на 27 јануари, во 6 часот, од дома во непознат правец се оддалечила нејзината петнаесетгодишна сестра. Таа, според пријавителката, ...

ШТИП: Се заканувала зашто внукот ѝ го преместиле во друго одделение

Откако дознала дека наставничкиот совет во училиштето решил нејзиниот внук да го премести од едно во друго одделение, 51-годишна штипјанка се јавувала во училиштето и се заканувала на раководството, соопшти...

Скопјанка претепана од поранешниот партнер и оставена полугола на улица

Скопјанка на 52-годишна возраст, вчера била претепана и понижена, откако нејзиниот поранешен партнер ја нападнал, а потоа ѝ го соблекл долниот дел од гардеробата и ја исфрлил од својот автомобил на улица во нас...