Сирија ги повикува сите бегалци да се вратат дома, без коментар за новата одлука на САД

Министерот за надворешни работи на Сирија, Валид Муалем ги повика бегалците од таа земја да се вратат во своите домови. Тој го повтори владиниот повик до сириските бегалци кои живеат во соседните држави ...

ВИДЕО: Словенците напишаа песна за Меланија Трамп, брендираа торта, кисела вода…

Првата дама на САД, Меланија Трамп по инаугурацијата на нејзиниот сопруг Доналд Трамп за 45. Претседател на САД, е една од главните теми. Меланија е вистински хит во Словенија, од каде што потекнува. Тие...

Кои се омилените јадења на Доналд Трамп (ФОТО)

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп вчера ја презема највисока политичка функција во Америка. Но, кои се омилените јадења на Трамп и што тој најмногу обожаваше да јаде за време на паузите во р...