Облечете се добро: Студено време со магла по котлините

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под минус 10 Целзиусови степени. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Претпладне по oд...