Пожар во „Супер Тинекс“ кај Расадник

Пожар утрово избувнал во супермаркетот „Супер Тинекс“ на булеварот Борис Трајковски, кај Расадник, информира Противпожарната бригада на Град Скопје. Пожарот набргу бил изгаснат од пожарникарите кои стаса...