Едноставен тест од 30 секунди: Проверете дали сте дебели

Ова е едноставен и лесен тест за дебелина кој во три чекори ќе ви покаже дали имате повеќе килограми од потребното. ПРВО: Исечете ластик долг колку што сте високи ВТОРО: Завиткајте го на пола ТРЕТО...

Трик со кој фармерките ќе ви бидат како нови и нема да пуштаат боја (ВИДЕО)

Потребни ви се неколку состојки кои ги имате во кујната и фармерките ќе ви изгледаат како нови, но и ќе го решите проблемот доколку ви пуштаат боја. Повеќе различни трикови и упатства погледнете во видео...

За секунда отстранете ги гребнатинките од мебелот – Еве како

Во секој дом се наоѓа барем едно парче мебел направено од дрво: крвет, ормар, маса, столици... Но убавината на дрвениот мебел може да ја нарушат разни гребнатинки. За среќа, гребнатинките можете да ги от...

Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот

Ако се прашувате како Французинките се толку убави жени и која е тајната за нивниот изглед, тогаш ви ја откриваме истата. Верувајте, интернетот полуде по овој трик кој ја прави кожата мека и блескава. НА...