Кои се омилените јадења на Доналд Трамп (ФОТО)

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп вчера ја презема највисока политичка функција во Америка. Но, кои се омилените јадења на Трамп и што тој најмногу обожаваше да јаде за време на паузите во р...